Cep Telefonlarına Renk Şöleni: Infinix’in E-Renk Kaydırma Teknolojisiyle Tanışın!

Cep dünyasında devrim: Infinix'in E-Renk Kaydırma ile telefonunuzun rengini anında değiştirin ve özelleştirin!

Infinix Renk Degiştiren Telefonlar

Çinli Transsion Holdings’e ait olan Infinix son teknoloji E-Renk Kaydırma özelliğini CES 2024’te sergiledi. Bu yeni teknoloji akıllı telefon panellerinin güç tüketmeden renk değiştirmesine ve korumasına olanak tanıyan E-Ink Prism özelliğine sahip. Ayrıca şirket etkinlikte AirCharge ve Extreme-Temp Battery konsept cihazlarını da tanıttı.

AirCharge kablosuz şarjı sağlayan çok bobinli manyetik rezonans teknolojisini kullanarak kullanıcıların cihazlarını kablolar olmadan şarj etmelerine imkan tanıyor. Extreme-Temp Battery ise aşırı soğuk ve sıcak koşullarda pil donma sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

Transsion Holdings’in yan kuruluşu CES’teki ShowStoppers etkinliğinde AirCharge ve Extreme-Temp Battery’nin yanı sıra E-Color Shift teknolojisini de tanıttı. E-Renk Kaydırma E-Ink Prism kullanarak akıllı telefon panellerinin güç tüketmeden renkleri değiştirmesine ve yansıtmasına olanak sağlıyor. Bu özellik kullanıcıların telefonlarının arka kapağını kişiselleştirerek zamanı ruh halini ve diğer özellikleri görüntülemelerine olanak tanıyarak bireyselliklerini ifade etmelerine yardımcı olacak.

Infinix Mobility Genel Müdür Yardımcısı Liang Zhang bu yaklaşımın kullanıcılara benzersiz telefon tasarımları aracılığıyla ayırt edici bilgiler aktarma olanağı sağladığını belirterek “Bu cihazlarına yeni bir görünüm ve his veriyor” dedi.

AirCharge teknolojisi kablosuz şarjı kolaylaştırmak için çok bobinli manyetik rezonans ve uyarlanabilir algoritmalar kullanarak akıllı telefonları kablo ihtiyacı olmadan şarj etme olanağı sunuyor. Bu teknoloji 20 santimetreye kadar mesafelerde ve 60 derecelik açılarda çalışabiliyor 678MHz’in altında çalışıyor ve 75W’a kadar şarj gücü sunuyor. Bu da kullanıcıların masaların altındaki cihazları rahatça şarj etmelerine olanak tanıyor.

Aşırı Sıcaklık Pil aşırı iklim koşullarında karşılaşılan lityum iyon pil donma sorununu çözmeyi amaçlıyor. Bu yeni teknoloji elektrotlarda biyomimetik elektrolit ve füzyon katı hal teknolojisini kullanarak farklı sıcaklıklarda çalışabiliyor. İddialara göre -40°C ila 60°C şarj sıcaklığı aralığında eksi 40 santigrat derece kadar düşük sıcaklıklarda çalışabiliyor.

Sizce Infinix’in yeni teknolojileri geleceğin telefon deneyimini nasıl şekillendirecek? Fikirlerinizi bizimle paylaşın!

Exit mobile version